GameAvant

Eye of the Beholder

PC

IGDB

82%

42 bedømmelser

Steam:

100%

9 anmeldelser

Fakta

Platforme
PC
Udgivelsesdato
31. december 1991
Sværhedsgrad
3/5 (anslået)
Spiltilstande
Kun én spiller
Dansk tekst
Nej
Steam Deck
Ukendt
Mikrotransaktioner
Nej

Ofte stillede spørgsmål

Hvilke platforme findes Eye of the Beholder til?
Eye of the Beholder findes til PC.
Har Eye of the Beholder co-op?
Nej, Eye of the Beholder er kun for én spiller.
Findes Eye of the Beholder på dit sprog?
Ikke bekræftet — tjek butikssiden for dit sprog.
Virker Eye of the Beholder på Steam Deck?
Ukendt

Spil der ligner Eye of the Beholder

Se alle spil der ligner Eye of the Beholder →

Eye of the Beholder II: The Legend of Darkmoon

RPG · Dungeon Crawler · Real Time Strategy (RTS) · Old School · Choose Your Own Adventure

Spilside →

Advanced Dungeons & Dragons: Pool of Radiance

RPG · Old School · Magic · 1990's · Retro

Spilside →

Legend of Grimrock

Dungeon Crawler · RPG · Grid-Based Movement · Old School · Fantasy

Spilside →

Might & Magic X: Legacy

RPG · Dungeon Crawler · Old School · Grid-Based Movement · Fantasy

Spilside →

Legend of Grimrock 2

Dungeon Crawler · RPG · Grid-Based Movement · Old School · Fantasy

Spilside →

The Elder Scrolls: Arena

RPG · Dungeon Crawler · Fantasy · 1990's · Role-playing (RPG)

Spilside →