GameAvant

Fable II

Xbox

IGDB

83%

281 bedømmelser

Fakta

Platforme
Xbox
Udgivelsesdato
21. oktober 2008
Spilletid
Omkring 25 timer
Spiltilstande
Kun én spiller
Dansk tekst
Nej

Ofte stillede spørgsmål

Hvor langt er Fable II?
Cirka 25 timer for at gennemføre hovedhistorien.
Hvilke platforme findes Fable II til?
Fable II findes til Xbox.
Har Fable II co-op?
Nej, Fable II er kun for én spiller.
Findes Fable II på dit sprog?
Ikke bekræftet — tjek butikssiden for dit sprog.

Spil der ligner Fable II

Se alle spil der ligner Fable II →

Baldur's Gate

Open world · Role-playing (RPG) · Fantasy · Co-operative · Single player

Spilside →

Lost Odyssey

women in refrigerators syndrome · Open world · xbox one backwards compatibility · Role-playing (RPG) · Third person

Spilside →

Dragon Age: Origins

Open world · Role-playing (RPG) · animal companions · sex work · women in refrigerators syndrome

Spilside →

Fable

Open world · Role-playing (RPG) · age progression · sex work · women in refrigerators syndrome

Spilside →

Ultima IV: Quest of the Avatar

Open world · Role-playing (RPG) · mercenary · Fantasy · sequel

Spilside →

Pokémon Violet

Open world · Role-playing (RPG) · Fantasy · Adventure · Third person

Spilside →