GameAvant

Kid Chameleon

PC · Mobile

IGDB

83%

40 bedømmelser

Steam:

100%

6 anmeldelser

Fakta

Platforme
PC · Mobile
Udgivelsesdato
28. maj 1992
Sværhedsgrad
4/5 (anslået)
Spiltilstande
Kun én spiller
Dansk tekst
Nej
Steam Deck
Ukendt
Mikrotransaktioner
Nej

Ofte stillede spørgsmål

Hvilke platforme findes Kid Chameleon til?
Kid Chameleon findes til PC · Mobile.
Har Kid Chameleon co-op?
Nej, Kid Chameleon er kun for én spiller.
Findes Kid Chameleon på dit sprog?
Ikke bekræftet — tjek butikssiden for dit sprog.
Virker Kid Chameleon på Steam Deck?
Ukendt

Spil der ligner Kid Chameleon

Se alle spil der ligner Kid Chameleon →

Volgarr the Viking

Platformer · Difficult · Retro · Platform · Fantasy

Spilside →

Angry Video Game Nerd Adventures

Platformer · Difficult · Retro · Platform · Fantasy

Spilside →

Mega Man 10

Platformer · Retro · Difficult · Platform · Science fiction

Spilside →

Freedom Planet

Platformer · Retro · Platform · Difficult · Science fiction

Spilside →

VectorMan 2

Platformer · Platform · Science fiction · tank · Side view

Spilside →

Sonic the Hedgehog

Platformer · Retro · Platform · Difficult · Science fiction

Spilside →