GameAvant

Microsoft Flight Simulator

Xbox · PC

IGDB

88%

123 bedømmelser

Steam:

78%

70.073 anmeldelser

Tilgængelighed

Hvor du kan spille

Steam

69,99 €

Køb

Fakta

Platforme
Xbox · PC
Udgivelsesdato
17. august 2020
Sværhedsgrad
2/5 (anslået)
Spiltilstande
Kun én spiller
Dansk tekst
Nej
Steam Deck
Spilbar
Mikrotransaktioner
Ja

Ofte stillede spørgsmål

Hvilke platforme findes Microsoft Flight Simulator til?
Microsoft Flight Simulator findes til Xbox · PC.
Har Microsoft Flight Simulator co-op?
Nej, Microsoft Flight Simulator er kun for én spiller.
Findes Microsoft Flight Simulator på dit sprog?
Ikke bekræftet — tjek butikssiden for dit sprog.
Virker Microsoft Flight Simulator på Steam Deck?
Spilbar
Hvad koster Microsoft Flight Simulator?
69,99 € på Steam.

Spil der ligner Microsoft Flight Simulator

Se alle spil der ligner Microsoft Flight Simulator →

Microsoft Flight Simulator 2024

Flight · Non-fiction · VR · Realistic · Simulation

Spilside →

X-Plane 11

Flight · Simulation · Realistic · VR · flight simulator

Spilside →

DCS World

Flight · Simulation · VR · Realistic · Simulator

Spilside →

IL-2 Sturmovik: 1946

Flight · Simulation · TrackIR · Realistic · Simulator

Spilside →

Project Wingman

Flight · VR · flight simulator · Simulation · Simulator

Spilside →

VTOL VR

Flight · VR · Realistic · Simulation · Physics

Spilside →