GameAvant

Return to Monkey Island

Xbox · PC · Mobile · PlayStation · Switch

IGDB

86%

97 bedømmelser

Steam:

91%

8.412 anmeldelser

Tilgængelighed

Hvor du kan spille

Steam

24,50 €

Køb

Fakta

Platforme
Xbox · PC · Mobile · PlayStation · Switch
Udgivelsesdato
19. september 2022
Spilletid
Omkring 14 timer
Sværhedsgrad
1/5 (anslået)
Spiltilstande
Kun én spiller
Dansk tekst
Nej
Steam Deck
Verificeret
Mikrotransaktioner
Nej

Ofte stillede spørgsmål

Hvor langt er Return to Monkey Island?
Cirka 14 timer for at gennemføre hovedhistorien.
Hvilke platforme findes Return to Monkey Island til?
Return to Monkey Island findes til Xbox · PC · Mobile · PlayStation · Switch.
Har Return to Monkey Island co-op?
Nej, Return to Monkey Island er kun for én spiller.
Findes Return to Monkey Island på dit sprog?
Ikke bekræftet — tjek butikssiden for dit sprog.
Virker Return to Monkey Island på Steam Deck?
Verificeret
Hvad koster Return to Monkey Island?
24,50 € på Steam.

Spil der ligner Return to Monkey Island

Se alle spil der ligner Return to Monkey Island →

Monkey Island 2 Special Edition: LeChuck's Revenge

Point & Click · Pirates · Comedy · Point-and-click · Adventure

Spilside →

The Secret of Monkey Island: Special Edition

Point & Click · Pirates · Comedy · Point-and-click · Adventure

Spilside →

Tales of Monkey Island

Pirates · Point & Click · Comedy · Point-and-click · Cartoon

Spilside →

Lost in Play

available on - apple arcade · Point & Click · Hand-drawn · Cartoon · Point-and-click

Spilside →

Escape from Monkey Island

Point & Click · Pirates · Comedy · Point-and-click · Adventure

Spilside →

Chuchel

Point & Click · Cartoon · Comedy · Point-and-click · Hand-drawn

Spilside →