GameAvant

SteamWorld Heist

PlayStation · PC · Mobile · Xbox · Switch

IGDB

84%

116 bedømmelser

Steam:

93%

4.234 anmeldelser

Tilgængelighed

Hvor du kan spille

Steam

2,24 €

Køb

Fakta

Platforme
PlayStation · PC · Mobile · Xbox · Switch
Udgivelsesdato
9. december 2015
Sværhedsgrad
3/5 (anslået)
Spiltilstande
Kun én spiller
Dansk tekst
Nej
Steam Deck
Verificeret
Mikrotransaktioner
Nej

Ofte stillede spørgsmål

Hvilke platforme findes SteamWorld Heist til?
SteamWorld Heist findes til PlayStation · PC · Mobile · Xbox · Switch.
Har SteamWorld Heist co-op?
Nej, SteamWorld Heist er kun for én spiller.
Findes SteamWorld Heist på dit sprog?
Ikke bekræftet — tjek butikssiden for dit sprog.
Virker SteamWorld Heist på Steam Deck?
Verificeret
Hvad koster SteamWorld Heist?
2,24 € på Steam.

Spil der ligner SteamWorld Heist

Se alle spil der ligner SteamWorld Heist →

Epic Battle Fantasy 4

Turn-Based · RPG · Turn-based strategy (TBS) · Strategy · Turn-Based Combat

Spilside →

Warhammer 40,000: Mechanicus

Turn-Based · Turn-Based Tactics · Strategy · Robots · Turn-based strategy (TBS)

Spilside →

Guns of Icarus Online

Steampunk · Strategy · Indie · Action · pirates

Spilside →

Knights of Pen and Paper II

Turn-Based · RPG · Strategy · Turn-based strategy (TBS) · Indie

Spilside →

Gears Tactics

Strategy · Turn-Based · Turn-Based Tactics · Turn-based strategy (TBS) · RPG

Spilside →

SteamWorld Quest: Hand of Gilgamech

Steampunk · Turn-Based · Robots · Turn-based strategy (TBS) · Turn-Based Combat

Spilside →