GameAvant

Lode Runner

PC

IGDB

78%

59 arviota

Faktat

Alustat
PC
Julkaisupäivä
30. lokakuuta 1983
Pituus
Noin 12 tuntia
Pelitilat
Verkossa: enintään 2 · Sohva-co-op: enintään 2
Suomenkielinen teksti
Ei

Usein kysytyt kysymykset

Kuinka pitkä Lode Runner on?
Noin 12 tuntia päätarinan läpäisyyn.
Millä alustoilla Lode Runner on saatavilla?
Lode Runner on saatavilla alustoilla PC.
Onko pelissä Lode Runner co-op-tila?
Kyllä — Verkossa: enintään 2 · Sohva-co-op: enintään 2.
Onko pelissä Lode Runner tekstiä omalla kielelläsi?
Ei vahvistettu — tarkista kielituki kauppasivulta.

Arkanoid

pictographic level design · 8-bit · Science fiction · Action · Single player

Pelisivu →

Galaxian

misrepresentative box art · cga graphics · 8-bit · Science fiction · Single player

Pelisivu →

LittleBigPlanet

Platform · Puzzle · Side view · Action · Single player

Pelisivu →

LittleBigPlanet

user generated content · Platform · Side view · Single player

Pelisivu →

Mario vs. Donkey Kong

Platform · Puzzle · Side view · Action · Single player

Pelisivu →

Rick Dangerous

misrepresentative box art · Platform · Side view · Action · Single player

Pelisivu →

Pelatkaa yhdessä

Verkossa

Enintään 2 pelaajaa

Samalla sohvalla

Enintään 2 pelaajaa

Tarkista porukallesi