GameAvant

Sid Meier's Civilization II

PC · PlayStation

IGDB

85%

179 arviota

Faktat

Alustat
PC · PlayStation
Julkaisupäivä
29. helmikuuta 1996
Pituus
Noin 40 tuntia
Pelitilat
Vain yksinpeli
Suomenkielinen teksti
Ei

Usein kysytyt kysymykset

Kuinka pitkä Sid Meier's Civilization II on?
Noin 40 tuntia päätarinan läpäisyyn.
Millä alustoilla Sid Meier's Civilization II on saatavilla?
Sid Meier's Civilization II on saatavilla alustoilla PC · PlayStation.
Onko pelissä Sid Meier's Civilization II co-op-tila?
Ei, Sid Meier's Civilization II on vain yhden pelaajan peli.
Onko pelissä Sid Meier's Civilization II tekstiä omalla kielelläsi?
Ei vahvistettu — tarkista kielituki kauppasivulta.

Pelejä kuten Sid Meier's Civilization II

Näytä kaikki pelit kuten Sid Meier's Civilization II →

Sid Meier's Civilization

4X (explore, expand, exploit, and exterminate) · Turn-based strategy (TBS) · Strategy · Bird view / Isometric · Single player

Pelisivu →

Endless Space 2

4X (explore, expand, exploit, and exterminate) · Turn-based strategy (TBS) · Strategy · Bird view / Isometric · Multiplayer

Pelisivu →

Disciples II: Dark Prophecy

4X (explore, expand, exploit, and exterminate) · Turn-based strategy (TBS) · Strategy · Bird view / Isometric · Single player

Pelisivu →

Master of Magic

4X (explore, expand, exploit, and exterminate) · Turn-based strategy (TBS) · Strategy · Bird view / Isometric · Single player

Pelisivu →

Age of Wonders II: The Wizard's Throne

4X (explore, expand, exploit, and exterminate) · Turn-based strategy (TBS) · Strategy · Bird view / Isometric · Multiplayer

Pelisivu →

Age of Wonders: Planetfall

4X (explore, expand, exploit, and exterminate) · Turn-based strategy (TBS) · Strategy · Bird view / Isometric · Multiplayer

Pelisivu →