GameAvant

Spelprofil

Black Desert

Är det ditt slags spel?

XboxPlayStationPC

Välj vad som är viktigt för dig

Är det här ditt slags spel?

Alla frågor är valfria.

Spelsätt

Hur vill du spela?

Tävling

Vill du tävla eller ta det lugnt?

Speltillfällen

Hur länge spelar du oftast åt gången?

Utifrån dina val

Välj vad som är viktigt för dig ovan så visas resultatet här.

IGDB

71%

208 betyg

Steam:

75%

63 052 recensioner

Tillgänglighet

Var du kan spela

Steam

0,99 €

Köp

Fakta

Plattformar
Xbox · PlayStation · PC
Releasedatum
17 december 2014
Svårighetsgrad
3/5 (uppskattat)
Spellägen
Endast en spelare
Svensk text
Nej
Steam Deck
Stöds inte
Mikrotransaktioner
Ja

Vanliga frågor

Vilka plattformar finns Black Desert till?
Black Desert finns till Xbox · PlayStation · PC.
Har Black Desert co-op?
Ja — Endast en spelare.
Finns Black Desert på ditt språk?
Inte bekräftat — kolla butikssidan för ditt språk.
Fungerar Black Desert på Steam Deck?
Stöds inte
Vad kostar Black Desert?
0,99 € på Steam.

Spel som liknar Black Desert

Se alla spel som liknar Black Desert →

Albion Online

MMORPG · Crafting · Sandbox · PvP · Medieval

Spelsida →

Final Fantasy XIV Online

MMORPG · Crafting · Action RPG · Exploration · Magic

Spelsida →

ArcheAge

MMORPG · Sandbox · PvP · Crafting · Open world

Spelsida →

Mount & Blade II: Bannerlord

Medieval · War · Sandbox · Open world · Historical

Spelsida →

Guild Wars 2

MMORPG · Crafting · PvP · Character Customization · Massively Multiplayer Online (MMO)

Spelsida →

Mount & Blade

Medieval · Sandbox · Action RPG · RPG · Open World

Spelsida →

Spela tillsammans

Kolla för din grupp