GameAvant

Dragon Age II

PlayStation · PC · Xbox

IGDB

75%

699 betyg

Steam:

81%

6 953 recensioner

Tillgänglighet

Var du kan spela

Steam

7,49 €

Köp

Fakta

Plattformar
PlayStation · PC · Xbox
Releasedatum
8 mars 2011
Speltid
Cirka 28 timmar
Svårighetsgrad
3/5 (uppskattat)
Spellägen
Endast en spelare
Svensk text
Nej
Steam Deck
Stöds inte
Mikrotransaktioner
Nej

Vanliga frågor

Hur långt är Dragon Age II?
Cirka 28 timmar för att klara huvudhistorien.
Vilka plattformar finns Dragon Age II till?
Dragon Age II finns till PlayStation · PC · Xbox.
Har Dragon Age II co-op?
Nej, Dragon Age II är bara för en spelare.
Finns Dragon Age II på ditt språk?
Inte bekräftat — kolla butikssidan för ditt språk.
Fungerar Dragon Age II på Steam Deck?
Stöds inte
Vad kostar Dragon Age II?
7,49 € på Steam.

Spel som liknar Dragon Age II

Se alla spel som liknar Dragon Age II →

Dragon Age: Origins

RPG · Fantasy · Character Customization · Role-playing (RPG) · Choices Matter

Spelsida →

Dragon Age: Inquisition

RPG · Character Customization · Fantasy · Choices Matter · Sexual Content

Spelsida →

Avowed

RPG · Combat · Character Customization · Fantasy · Choices Matter

Spelsida →

The Elder Scrolls IV: Oblivion Remastered

RPG · Fantasy · Character Customization · Action RPG · Role-playing (RPG)

Spelsida →

Pathfinder: Wrath of the Righteous

Tactical RPG · Romance · Combat · RPG · Character Customization

Spelsida →

Fable: The Lost Chapters

RPG · Fantasy · Choices Matter · Third Person · Role-playing (RPG)

Spelsida →