GameAvant

Final Fantasy IV

Xbox · PlayStation · Mobile · PC · Switch

IGDB

85%

32 betyg

Steam:

91%

2 807 recensioner

Tillgänglighet

Var du kan spela

Steam

10,79 €

Köp

Fakta

Plattformar
Xbox · PlayStation · Mobile · PC · Switch
Releasedatum
8 september 2021
Speltid
Cirka 18 timmar
Svårighetsgrad
3/5 (uppskattat)
Spellägen
Endast en spelare
Svensk text
Nej
Steam Deck
Verifierad
Mikrotransaktioner
Nej

Vanliga frågor

Hur långt är Final Fantasy IV?
Cirka 18 timmar för att klara huvudhistorien.
Vilka plattformar finns Final Fantasy IV till?
Final Fantasy IV finns till Xbox · PlayStation · Mobile · PC · Switch.
Har Final Fantasy IV co-op?
Nej, Final Fantasy IV är bara för en spelare.
Finns Final Fantasy IV på ditt språk?
Inte bekräftat — kolla butikssidan för ditt språk.
Fungerar Final Fantasy IV på Steam Deck?
Verifierad
Vad kostar Final Fantasy IV?
10,79 € på Steam.

Spel som liknar Final Fantasy IV

Se alla spel som liknar Final Fantasy IV →

Final Fantasy VI

Class-Based · JRPG · Party-Based RPG · Lore-Rich · turn-based rpg

Spelsida →

Final Fantasy III

Class-Based · JRPG · Party-Based RPG · Magic · turn-based rpg

Spelsida →

Sea of Stars

Party-Based RPG · JRPG · Turn-Based Combat · Lore-Rich · Pixel Graphics

Spelsida →

Octopath Traveler

JRPG · Turn-Based Combat · RPG · turn-based rpg · Pixel Graphics

Spelsida →

Chained Echoes

JRPG · Turn-Based Combat · RPG · Party-Based RPG · Pixel Graphics

Spelsida →

Dragon Quest III HD-2D Remake

JRPG · Party-Based RPG · Turn-Based Combat · Lore-Rich · RPG

Spelsida →