GameAvant

Spelprofil

Final Fantasy Legend II

IGDB

78%

14 betyg

Fakta

Plattformar
Inga
Releasedatum
14 december 1990
Speltid
Cirka 13 timmar
Spellägen
Endast en spelare
Svensk text
Nej

Vanliga frågor

Hur långt är Final Fantasy Legend II?
Cirka 13 timmar för att klara huvudhistorien.
Har Final Fantasy Legend II co-op?
Nej, Final Fantasy Legend II är bara för en spelare.
Finns Final Fantasy Legend II på ditt språk?
Inte bekräftat — kolla butikssidan för ditt språk.

Spel som liknar Final Fantasy Legend II

Se alla spel som liknar Final Fantasy Legend II →

.Hack//Infection

based on - anime · jrpg · Role-playing (RPG) · anime · Single player

Spelsida →

The Witcher: Enhanced Edition

turn-based · Role-playing (RPG) · Fantasy · Adventure · Single player

Spelsida →

Dissidia 012 Final Fantasy

jrpg · Fantasy · Role-playing (RPG) · Adventure · Multiplayer

Spelsida →

The Flintstones

fan translation - portuguese · Fantasy · Side view · Single player

Spelsida →

Super Mario Bros.

fan translation - portuguese · Fantasy · Side view · Multiplayer · Single player

Spelsida →

Fire Emblem: Shin Monshou no Nazo - Hikari to Kage no Eiyuu

jrpg · turn-based · Fantasy · Role-playing (RPG) · Bird view / Isometric

Spelsida →