GameAvant

Spelprofil

Forza Motorsport

Är det ditt slags spel?

XboxPC

Välj vad som är viktigt för dig

Är det här ditt slags spel?

Alla frågor är valfria.

Spelsätt

Hur vill du spela?

Tempo

Vad passar dig bäst?

Utmaning

Hur ser du på ett svårt spel med många nya försök?

Utifrån dina val

Välj vad som är viktigt för dig ovan så visas resultatet här.

IGDB

84%

69 betyg

Steam:

51%

12 167 recensioner

Tillgänglighet

Var du kan spela

Steam

69,99 €

Köp

Fakta

Plattformar
Xbox · PC
Releasedatum
10 oktober 2023
Svårighetsgrad
2/5 (uppskattat)
Spellägen
Endast en spelare
Svensk text
Ja
Steam Deck
Stöds inte
Mikrotransaktioner
Nej

Vanliga frågor

Vilka plattformar finns Forza Motorsport till?
Forza Motorsport finns till Xbox · PC.
Har Forza Motorsport co-op?
Nej, Forza Motorsport är bara för en spelare.
Finns Forza Motorsport på ditt språk?
Ja, Forza Motorsport har text på ditt språk.
Fungerar Forza Motorsport på Steam Deck?
Stöds inte
Vad kostar Forza Motorsport?
69,99 € på Steam.

Spel som liknar Forza Motorsport

Se alla spel som liknar Forza Motorsport →

F1 2017

Racing · Automobile Sim · Non-fiction · Sports · Driving

Spelsida →

CarX Drift Racing Online

Racing · Non-fiction · Automobile Sim · Driving · Sports

Spelsida →

iRacing

Racing · Automobile Sim · Non-fiction · Driving · Sports

Spelsida →

Project CARS 2

Racing · Automobile Sim · Non-fiction · Driving · VR

Spelsida →

Forza Horizon 5

Racing · Driving · Automobile Sim · Realistic · Sports

Spelsida →

Project CARS

Racing · Automobile Sim · Driving · Sports · Realistic

Spelsida →