GameAvant

Ghost of a Tale

Xbox · PlayStation · PC · Switch

IGDB

73%

49 betyg

Steam:

91%

4 214 recensioner

Tillgänglighet

Var du kan spela

Steam

19,50 €

Köp

Fakta

Plattformar
Xbox · PlayStation · PC · Switch
Releasedatum
13 mars 2018
Speltid
Cirka 11 timmar
Svårighetsgrad
3/5 (uppskattat)
Spellägen
Endast en spelare
Svensk text
Nej
Steam Deck
Stöds inte
Mikrotransaktioner
Nej

Vanliga frågor

Hur långt är Ghost of a Tale?
Cirka 11 timmar för att klara huvudhistorien.
Vilka plattformar finns Ghost of a Tale till?
Ghost of a Tale finns till Xbox · PlayStation · PC · Switch.
Har Ghost of a Tale co-op?
Nej, Ghost of a Tale är bara för en spelare.
Finns Ghost of a Tale på ditt språk?
Inte bekräftat — kolla butikssidan för ditt språk.
Fungerar Ghost of a Tale på Steam Deck?
Stöds inte
Vad kostar Ghost of a Tale?
19,50 € på Steam.

Spel som liknar Ghost of a Tale

Se alla spel som liknar Ghost of a Tale →

Thief: Deadly Shadows

Stealth · Atmospheric · Medieval · Fantasy · Third Person

Spelsida →

Hitman 2

Stealth · Third Person · Adventure · Open World · Atmospheric

Spelsida →

A Plague Tale: Innocence

Stealth · Medieval · Adventure · Atmospheric · Third Person

Spelsida →

Tom Clancy's Splinter Cell: Double Agent

Stealth · Third Person · Action · Adventure · Singleplayer

Spelsida →

Tom Clancy's Splinter Cell: Blacklist

Stealth · Third Person · Adventure · Action · Atmospheric

Spelsida →

Middle-earth: Shadow of War

Stealth · Medieval · Fantasy · Open World · RPG

Spelsida →