GameAvant

Horizon Zero Dawn

PlayStation · PC

IGDB

88%

2 473 betyg

Fakta

Plattformar
PlayStation · PC
Releasedatum
28 februari 2017
Speltid
Cirka 59 timmar
Spellägen
Endast en spelare
Svensk text
Ja

Vanliga frågor

Hur långt är Horizon Zero Dawn?
Cirka 59 timmar för att klara huvudhistorien.
Vilka plattformar finns Horizon Zero Dawn till?
Horizon Zero Dawn finns till PlayStation · PC.
Har Horizon Zero Dawn co-op?
Nej, Horizon Zero Dawn är bara för en spelare.
Finns Horizon Zero Dawn på ditt språk?
Ja, Horizon Zero Dawn har text på ditt språk.

Spel som liknar Horizon Zero Dawn

Se alla spel som liknar Horizon Zero Dawn →

Mass Effect

Drama · Open world · Shooter · Role-playing (RPG) · Science fiction

Spelsida →

Uncharted 4: A Thief's End

Stealth · photo mode · Shooter · playstation experience 2016 · grapple

Spelsida →

The Last of Us Part II

playstation experience 2016 · Stealth · post-apocalyptic · Shooter · Adventure

Spelsida →

Red Faction: Guerrilla

Open world · Shooter · Science fiction · Adventure · Third person

Spelsida →

Horizon Forbidden West

skill tree · Open world · Role-playing (RPG) · post-apocalyptic · robots

Spelsida →

Nier Replicant

Drama · Open world · Role-playing (RPG) · Science fiction · Adventure

Spelsida →