GameAvant

Spelprofil

Lightning Returns: Final Fantasy XIII

Är det ditt slags spel?

PlayStationPCXbox

Välj vad som är viktigt för dig

Är det här ditt slags spel?

Alla frågor är valfria.

Utforskande

Hur vill du hitta vägen?

Spelsätt

Hur vill du spela?

Längd

Hur långt spel vill du ha?

Utifrån dina val

Välj vad som är viktigt för dig ovan så visas resultatet här.

IGDB

70%

117 betyg

Steam:

78%

4 112 recensioner

Tillgänglighet

Var du kan spela

Steam

6,39 €

Köp

Fakta

Plattformar
PlayStation · PC · Xbox
Releasedatum
21 november 2013
Speltid
Cirka 40 timmar
Svårighetsgrad
3/5 (uppskattat)
Spellägen
Endast en spelare
Svensk text
Nej
Steam Deck
Spelbar
Mikrotransaktioner
Nej

Vanliga frågor

Hur långt är Lightning Returns: Final Fantasy XIII?
Cirka 40 timmar för att klara huvudhistorien.
Vilka plattformar finns Lightning Returns: Final Fantasy XIII till?
Lightning Returns: Final Fantasy XIII finns till PlayStation · PC · Xbox.
Har Lightning Returns: Final Fantasy XIII co-op?
Nej, Lightning Returns: Final Fantasy XIII är bara för en spelare.
Finns Lightning Returns: Final Fantasy XIII på ditt språk?
Inte bekräftat — kolla butikssidan för ditt språk.
Fungerar Lightning Returns: Final Fantasy XIII på Steam Deck?
Spelbar
Vad kostar Lightning Returns: Final Fantasy XIII?
6,39 € på Steam.

Spel som liknar Lightning Returns: Final Fantasy XIII

Se alla spel som liknar Lightning Returns: Final Fantasy XIII →

Tales of Berseria

JRPG · Female Protagonist · Anime · RPG · Role-playing (RPG)

Spelsida →

Final Fantasy XV

JRPG · RPG · Open World · Fantasy · Role-playing (RPG)

Spelsida →

Final Fantasy XIII

JRPG · Female Protagonist · RPG · Fantasy · Great Soundtrack

Spelsida →

Ys VIII: Lacrimosa of Dana

JRPG · RPG · Anime · Role-playing (RPG) · Action RPG

Spelsida →

Tales of Arise

JRPG · RPG · Anime · Open World · Fantasy

Spelsida →

Ni no Kuni II: Revenant Kingdom

JRPG · RPG · Open World · Anime · Fantasy

Spelsida →