GameAvant

Spelprofil

Mass Effect 3

Är det ditt slags spel?

PlayStationPCXbox

Välj vad som är viktigt för dig

Är det här ditt slags spel?

Alla frågor är valfria.

Berättelse

Hur mycket story och dialog vill du ha?

Spelsätt

Hur vill du spela?

Utforskande

Hur vill du hitta vägen?

Utifrån dina val

Välj vad som är viktigt för dig ovan så visas resultatet här.

IGDB

89%

34 betyg

Steam:

91%

62 325 recensioner

Tillgänglighet

Var du kan spela

Steam

14,99 €

Köp

Fakta

Plattformar
PlayStation · PC · Xbox
Releasedatum
14 maj 2021
Svårighetsgrad
3/5 (uppskattat)
Spellägen
Endast en spelare
Svensk text
Nej
Steam Deck
Spelbar
Mikrotransaktioner
Nej

Vanliga frågor

Vilka plattformar finns Mass Effect 3 till?
Mass Effect 3 finns till PlayStation · PC · Xbox.
Har Mass Effect 3 co-op?
Nej, Mass Effect 3 är bara för en spelare.
Finns Mass Effect 3 på ditt språk?
Inte bekräftat — kolla butikssidan för ditt språk.
Fungerar Mass Effect 3 på Steam Deck?
Spelbar
Vad kostar Mass Effect 3?
14,99 € på Steam.

Spel som liknar Mass Effect 3

Se alla spel som liknar Mass Effect 3 →

Mass Effect 2

Third-Person Shooter · Space · Choices Matter · Sci-fi · Romance

Spelsida →

Mass Effect 3

Choices Matter · Third-Person Shooter · Space · Sci-fi · Action RPG

Spelsida →

The Outer Worlds

Choices Matter · Action RPG · Space · RPG · Sci-fi

Spelsida →

Star Wars: Knights of the Old Republic II - The Sith Lords

RPG · Choices Matter · Sci-fi · Story Rich · Space

Spelsida →

Dragon Age: Inquisition

Choices Matter · Character Customization · RPG · Sexual Content · Story Rich

Spelsida →

The Outer Worlds 2

RPG · Action RPG · Choices Matter · Character Customization · Sci-fi

Spelsida →