GameAvant

Metroid Prime 2: Echoes

IGDB

83%

194 betyg

Fakta

Plattformar
Inga
Releasedatum
15 november 2004
Speltid
Cirka 13 timmar
Spellägen
Co-op i soffan: upp till 4
Svensk text
Nej

Vanliga frågor

Hur långt är Metroid Prime 2: Echoes?
Cirka 13 timmar för att klara huvudhistorien.
Har Metroid Prime 2: Echoes co-op?
Ja — Co-op i soffan: upp till 4.
Finns Metroid Prime 2: Echoes på ditt språk?
Inte bekräftat — kolla butikssidan för ditt språk.

Spel som liknar Metroid Prime 2: Echoes

Se alla spel som liknar Metroid Prime 2: Echoes →

Metroid Prime

Platform · Shooter · Science fiction · optional lore · motion-sensor bomb

Spelsida →

Metroid Prime 3: Corruption

Platform · Shooter · Science fiction · optional lore · motion-sensor bomb

Spelsida →

Ratchet & Clank

Platform · Shooter · Science fiction · auto-aim · hacking

Spelsida →

Ratchet & Clank: Up Your Arsenal

Platform · Shooter · Science fiction · auto-aim · environmental puzzles

Spelsida →

Mega Man X2

Platform · Shooter · Science fiction · post-credits plot twist · wall jump

Spelsida →

Uncharted: Golden Abyss

Platform · Shooter · Adventure · Action · Single player

Spelsida →

Spela tillsammans

Samma soffa

Upp till 4 spelare

Kolla för din grupp