GameAvant

Spelprofil

Naval Action

Är det ditt slags spel?

PC

Välj vad som är viktigt för dig

Är det här ditt slags spel?

Alla frågor är valfria.

Spelsätt

Hur vill du spela?

Tävling

Vill du tävla eller ta det lugnt?

Tempo

Vad passar dig bäst?

Utifrån dina val

Välj vad som är viktigt för dig ovan så visas resultatet här.

IGDB

78%

8 betyg

Steam:

52%

10 186 recensioner

Tillgänglighet

Var du kan spela

Steam

16,79 €

Köp

Fakta

Plattformar
PC
Releasedatum
13 juni 2019
Svårighetsgrad
3/5 (uppskattat)
Spellägen
Endast en spelare
Svensk text
Nej
Steam Deck
Stöds inte
Mikrotransaktioner
Nej

Vanliga frågor

Vilka plattformar finns Naval Action till?
Naval Action finns till PC.
Har Naval Action co-op?
Nej, Naval Action är bara för en spelare.
Finns Naval Action på ditt språk?
Inte bekräftat — kolla butikssidan för ditt språk.
Fungerar Naval Action på Steam Deck?
Stöds inte
Vad kostar Naval Action?
16,79 € på Steam.

Spel som liknar Naval Action

Se alla spel som liknar Naval Action →

Sid Meier's Pirates!

Pirates · Sailing · Naval · Naval Combat · Open World

Spelsida →

Sea of Thieves

Sailing · Pirates · Naval · Open World · PvP

Spelsida →

Assassin's Creed Black Flag Resynced

Naval Combat · Pirates · Sailing · Naval · Vehicular Combat

Spelsida →

Like a Dragon: Pirate Yakuza in Hawaii

Naval Combat · Pirates · Sailing · Naval · Open World

Spelsida →

World of Warships

Naval Combat · Naval · Vehicular Combat · War · Military

Spelsida →

From the Depths

Naval Combat · Naval · Vehicular Combat · War · Military

Spelsida →