GameAvant

Spelprofil

Omega Strikers

Är det ditt slags spel?

XboxPlayStationMobilePCSwitch

Välj vad som är viktigt för dig

Är det här ditt slags spel?

Alla frågor är valfria.

Spelsätt

Hur vill du spela?

Tävling

Vill du tävla eller ta det lugnt?

Berättelse

Hur mycket story och dialog vill du ha?

Utifrån dina val

Välj vad som är viktigt för dig ovan så visas resultatet här.

IGDB

80%

37 betyg

Steam:

84%

23 621 recensioner

Fakta

Plattformar
Xbox · PlayStation · Mobile · PC · Switch
Releasedatum
16 september 2022
Svårighetsgrad
3/5 (uppskattat)
Spellägen
Online: upp till 6 · PvP
Svensk text
Nej
Steam Deck
Spelbar
Mikrotransaktioner
Ja

Vanliga frågor

Vilka plattformar finns Omega Strikers till?
Omega Strikers finns till Xbox · PlayStation · Mobile · PC · Switch.
Har Omega Strikers co-op?
Ja — Online: upp till 6 · PvP.
Finns Omega Strikers på ditt språk?
Inte bekräftat — kolla butikssidan för ditt språk.
Fungerar Omega Strikers på Steam Deck?
Spelbar

Spel som liknar Omega Strikers

Se alla spel som liknar Omega Strikers →

Spectre Divide

eSports · Free to Play · Team-Based · Tactical · PvP

Spelsida →

Counter-Strike: Global Offensive

eSports · Team-Based · Tactical · Free to Play · PvP

Spelsida →

Strinova

eSports · Team-Based · Free to Play · Tactical · Anime

Spelsida →

Eternal Return

eSports · MOBA · PvP · Tactical · Free to Play

Spelsida →

Rainbow Six Siege

eSports · Tactical · PvP · Team-Based · Online Co-Op

Spelsida →

Dota 2

Free to Play · eSports · MOBA · Team-Based · Strategy

Spelsida →

Spela tillsammans

Online

Upp till 6 spelare

Kolla för din grupp