GameAvant

Peggle Nights

PC

IGDB

85%

35 betyg

Steam:

96%

3 028 recensioner

Tillgänglighet

Var du kan spela

Steam

0,99 €

Köp

Fakta

Plattformar
PC
Releasedatum
3 september 2008
Speltid
Cirka 15 timmar
Svårighetsgrad
1/5 (uppskattat)
Spellägen
Endast en spelare
Svensk text
Nej
Steam Deck
Spelbar
Mikrotransaktioner
Nej

Vanliga frågor

Hur långt är Peggle Nights?
Cirka 15 timmar för att klara huvudhistorien.
Vilka plattformar finns Peggle Nights till?
Peggle Nights finns till PC.
Har Peggle Nights co-op?
Nej, Peggle Nights är bara för en spelare.
Finns Peggle Nights på ditt språk?
Inte bekräftat — kolla butikssidan för ditt språk.
Fungerar Peggle Nights på Steam Deck?
Spelbar
Vad kostar Peggle Nights?
0,99 € på Steam.

Spel som liknar Peggle Nights

Se alla spel som liknar Peggle Nights →

Peggle Extreme

Casual · Puzzle · Mouse Only · floating blocks · color blind assist

Spelsida →

Zuma's Revenge!

Casual · Puzzle · Addictive · Classic · color blind assist

Spelsida →

Glass Masquerade 2: Illusions

Casual · Puzzle · abstract · Singleplayer · Single player

Spelsida →

Bejeweled 3

Casual · Puzzle · Addictive · Classic · fireworks

Spelsida →

Hexcells Plus

Puzzle · Casual · pictographic level design · abstract · Strategy

Spelsida →

Pac-Man Championship Edition 2

Casual · Puzzle · Classic · Arcade · Singleplayer

Spelsida →