GameAvant

Spelprofil

Pole Position

Är det ditt slags spel?

Välj vad som är viktigt för dig

Är det här ditt slags spel?

Alla frågor är valfria.

Längd

Hur långt spel vill du ha?

Spelsätt

Hur vill du spela?

Berättelse

Hur mycket story och dialog vill du ha?

Utifrån dina val

Välj vad som är viktigt för dig ovan så visas resultatet här.

IGDB

65%

48 betyg

Fakta

Plattformar
Inga
Releasedatum
16 september 1982
Speltid
Cirka 1 timmar
Spellägen
Endast en spelare
Svensk text
Nej

Vanliga frågor

Hur långt är Pole Position?
Cirka 1 timmar för att klara huvudhistorien.
Har Pole Position co-op?
Nej, Pole Position är bara för en spelare.
Finns Pole Position på ditt språk?
Inte bekräftat — kolla butikssidan för ditt språk.

Spel som liknar Pole Position

Se alla spel som liknar Pole Position →

Forza Motorsport

Racing · Sport · grand prix · race cars · sports cars

Spelsida →

Forza Motorsport 2

Racing · Sport · grand prix · race cars · time trials

Spelsida →

TrackMania

Racing · Sport · sports cars · Arcade · motorsports

Spelsida →

F1 2019

Racing · Sport · Third person · Single player

Spelsida →

TOCA Race Driver 2

Racing · race cars · Sport · sports cars · realism

Spelsida →

Gran Turismo 4

Racing · grand prix · race cars · sports cars · realism

Spelsida →