GameAvant

Spelprofil

Project Winter

Är det ditt slags spel?

PlayStationPCXboxSwitch

Välj vad som är viktigt för dig

Är det här ditt slags spel?

Alla frågor är valfria.

Utmaning

Hur ser du på ett svårt spel med många nya försök?

Utforskande

Hur vill du hitta vägen?

Spelsätt

Hur vill du spela?

Utifrån dina val

Välj vad som är viktigt för dig ovan så visas resultatet här.

IGDB

65%

20 betyg

Steam:

84%

13 662 recensioner

Tillgänglighet

Var du kan spela

Steam

8,19 €

Köp

Fakta

Plattformar
PlayStation · PC · Xbox · Switch
Releasedatum
23 maj 2019
Svårighetsgrad
2/5 (uppskattat)
Spellägen
Endast en spelare
Svensk text
Ja
Steam Deck
Verifierad
Mikrotransaktioner
Ja

Vanliga frågor

Vilka plattformar finns Project Winter till?
Project Winter finns till PlayStation · PC · Xbox · Switch.
Har Project Winter co-op?
Ja — Endast en spelare.
Finns Project Winter på ditt språk?
Ja, Project Winter har text på ditt språk.
Fungerar Project Winter på Steam Deck?
Verifierad
Vad kostar Project Winter?
8,19 € på Steam.

Spel som liknar Project Winter

Se alla spel som liknar Project Winter →

Goose Goose Duck

Social Deduction · Survival · PvP · Strategy · Multiplayer

Spelsida →

Among Us

Social Deduction · Survival · PvP · Multiplayer · Strategy

Spelsida →

Dale & Dawson Stationery Supplies

Social Deduction · Casual · Multiplayer · PvP · Strategy

Spelsida →

Town of Salem

Social Deduction · Survival · Strategy · Multiplayer · Funny

Spelsida →

Wytchwood

Investigation · Crafting · Stylized · Controller · Colorful

Spelsida →

Shotgun Farmers

Team-Based · PvE · Stylized · PvP · Colorful

Spelsida →

Spela tillsammans

Kolla för din grupp