GameAvant

Spelprofil

Regions of Ruin

Är det ditt slags spel?

PlayStationPCXboxSwitch

Välj vad som är viktigt för dig

Är det här ditt slags spel?

Alla frågor är valfria.

Utforskande

Hur vill du hitta vägen?

Spelsätt

Hur vill du spela?

Utifrån dina val

Välj vad som är viktigt för dig ovan så visas resultatet här.

IGDB

70%

17 betyg

Steam:

84%

1 972 recensioner

Tillgänglighet

Var du kan spela

Steam

2,39 €

Köp

Fakta

Plattformar
PlayStation · PC · Xbox · Switch
Releasedatum
5 februari 2018
Svårighetsgrad
3/5 (uppskattat)
Spellägen
Endast en spelare
Svensk text
Nej
Steam Deck
Spelbar
Mikrotransaktioner
Nej

Vanliga frågor

Vilka plattformar finns Regions of Ruin till?
Regions of Ruin finns till PlayStation · PC · Xbox · Switch.
Har Regions of Ruin co-op?
Nej, Regions of Ruin är bara för en spelare.
Finns Regions of Ruin på ditt språk?
Inte bekräftat — kolla butikssidan för ditt språk.
Fungerar Regions of Ruin på Steam Deck?
Spelbar
Vad kostar Regions of Ruin?
2,39 € på Steam.

Spel som liknar Regions of Ruin

Se alla spel som liknar Regions of Ruin →

Nobody Saves the World

Dungeon Crawler · Hack and Slash · Action RPG · Hack and slash/Beat 'em up · RPG

Spelsida →

Blasphemous II

2D Platformer · Hack and Slash · Side Scroller · Action RPG · Pixel Graphics

Spelsida →

Dungeon Siege II

Hack and Slash · Dwarves · RPG · Action RPG · Fantasy

Spelsida →

Torchlight

Dungeon Crawler · Hack and Slash · Action RPG · RPG · Hack and slash/Beat 'em up

Spelsida →

Torchlight II

Hack and Slash · Dungeon Crawler · Action RPG · RPG · Hack and slash/Beat 'em up

Spelsida →

Hammerwatch

Dungeon Crawler · Hack and Slash · Pixel Graphics · RPG · Hack and slash/Beat 'em up

Spelsida →