GameAvant

Spelprofil

Resident Evil: Revelations 2

PlayStationPCXboxSwitch

IGDB

73%

254 betyg

Steam:

78%

25 450 recensioner

Tillgänglighet

Var du kan spela

Steam

19,99 €

Köp

Fakta

Plattformar
PlayStation · PC · Xbox · Switch
Releasedatum
24 februari 2015
Speltid
Cirka 9 timmar
Svårighetsgrad
3/5 (uppskattat)
Spellägen
Online: upp till 2 · Co-op i soffan: upp till 2
Svensk text
Nej
Steam Deck
Spelbar
Mikrotransaktioner
Nej

Vanliga frågor

Hur långt är Resident Evil: Revelations 2?
Cirka 9 timmar för att klara huvudhistorien.
Vilka plattformar finns Resident Evil: Revelations 2 till?
Resident Evil: Revelations 2 finns till PlayStation · PC · Xbox · Switch.
Har Resident Evil: Revelations 2 co-op?
Ja — Online: upp till 2 · Co-op i soffan: upp till 2.
Finns Resident Evil: Revelations 2 på ditt språk?
Inte bekräftat — kolla butikssidan för ditt språk.
Fungerar Resident Evil: Revelations 2 på Steam Deck?
Spelbar
Vad kostar Resident Evil: Revelations 2?
19,99 € på Steam.

Spel som liknar Resident Evil: Revelations 2

Se alla spel som liknar Resident Evil: Revelations 2 →

Resident Evil 5

Zombies · Third-Person Shooter · Survival Horror · Horror · Co-op

Spelsida →

Resident Evil 3

Zombies · Survival Horror · Horror · Third-Person Shooter · Survival

Spelsida →

Left 4 Dead 2

Zombies · Shooter · Co-op · Survival · Survival Horror

Spelsida →

Dead Space 2

Survival Horror · Third-Person Shooter · Horror · Survival · Shooter

Spelsida →

ObsCure

Survival Horror · Horror · Local Co-Op · Zombies · Survival

Spelsida →

The Evil Within

Survival Horror · Zombies · Horror · Third-Person Shooter · Gore

Spelsida →

Spela tillsammans

Online

Upp till 2 spelare

Samma soffa

Upp till 2 spelare

Kolla för din grupp