GameAvant

Sonic Frontiers

Xbox · PlayStation · Switch · PC

IGDB

72%

92 betyg

Steam:

90%

22 701 recensioner

Tillgänglighet

Var du kan spela

Steam

28 €

Köp

Fakta

Plattformar
Xbox · PlayStation · Switch · PC
Releasedatum
7 november 2022
Speltid
Cirka 28 timmar
Svårighetsgrad
3/5 (uppskattat)
Spellägen
Endast en spelare
Svensk text
Nej
Steam Deck
Verifierad
Mikrotransaktioner
Nej

Vanliga frågor

Hur långt är Sonic Frontiers?
Cirka 28 timmar för att klara huvudhistorien.
Vilka plattformar finns Sonic Frontiers till?
Sonic Frontiers finns till Xbox · PlayStation · Switch · PC.
Har Sonic Frontiers co-op?
Nej, Sonic Frontiers är bara för en spelare.
Finns Sonic Frontiers på ditt språk?
Inte bekräftat — kolla butikssidan för ditt språk.
Fungerar Sonic Frontiers på Steam Deck?
Verifierad
Vad kostar Sonic Frontiers?
28 € på Steam.

Spel som liknar Sonic Frontiers

Se alla spel som liknar Sonic Frontiers →

Solar Ash

3D Platformer · Action-Adventure · Platformer · Colorful · 3D

Spelsida →

Sonic Adventure 2

3D Platformer · Fast-Paced · Platformer · Platform · Great Soundtrack

Spelsida →

Sonic Adventure DX: Director's Cut

3D Platformer · Fast-Paced · Platformer · Open world · Great Soundtrack

Spelsida →

Crash Bandicoot 4: It's About Time

3D Platformer · Platformer · Platform · Action-Adventure · 3D

Spelsida →

SpongeBob SquarePants: The Cosmic Shake

3D Platformer · Platformer · Comedy · Action-Adventure · Platform

Spelsida →

Tchia

Lore-Rich · 3D Platformer · Open world · Colorful · Platformer

Spelsida →