GameAvant

Spelprofil

The First Descendant

Är det ditt slags spel?

XboxPlayStationPC

Välj vad som är viktigt för dig

Är det här ditt slags spel?

Alla frågor är valfria.

Spelsätt

Hur vill du spela?

Längd

Hur långt spel vill du ha?

Utifrån dina val

Välj vad som är viktigt för dig ovan så visas resultatet här.

IGDB

45%

114 betyg

Steam:

57%

112 430 recensioner

Fakta

Plattformar
Xbox · PlayStation · PC
Releasedatum
2 juli 2024
Speltid
Cirka 43 timmar
Svårighetsgrad
3/5 (uppskattat)
Spellägen
Endast en spelare
Svensk text
Nej
Steam Deck
Stöds inte
Mikrotransaktioner
Ja

Vanliga frågor

Hur långt är The First Descendant?
Cirka 43 timmar för att klara huvudhistorien.
Vilka plattformar finns The First Descendant till?
The First Descendant finns till Xbox · PlayStation · PC.
Har The First Descendant co-op?
Nej, The First Descendant är bara för en spelare.
Finns The First Descendant på ditt språk?
Inte bekräftat — kolla butikssidan för ditt språk.
Fungerar The First Descendant på Steam Deck?
Stöds inte

Spel som liknar The First Descendant

Se alla spel som liknar The First Descendant →

Outriders

Looter Shooter · Third-Person Shooter · RPG · Online Co-Op · Co-op

Spelsida →

Tom Clancy's The Division 2

Looter Shooter · Third-Person Shooter · Online Co-Op · Shooter · Multiplayer

Spelsida →

Tom Clancy's The Division

Looter Shooter · Third-Person Shooter · Online Co-Op · Shooter · Multiplayer

Spelsida →

Borderlands

Looter Shooter · Online Co-Op · RPG · Shooter · Co-op

Spelsida →

Off The Grid

Looter Shooter · Free to Play · Third-Person Shooter · Online Co-Op · PvE

Spelsida →

Everspace 2

Looter Shooter · Third-Person Shooter · PvE · Action RPG · Shooter

Spelsida →