GameAvant

Spelprofil

The Headliners

Är det ditt slags spel?

PC

Välj vad som är viktigt för dig

Är det här ditt slags spel?

Alla frågor är valfria.

Spelsätt

Hur vill du spela?

Tävling

Vill du tävla eller ta det lugnt?

Längd

Hur långt spel vill du ha?

Utifrån dina val

Välj vad som är viktigt för dig ovan så visas resultatet här.

IGDB

60%

7 betyg

Steam:

86%

8 534 recensioner

Tillgänglighet

Var du kan spela

Steam

7,79 €

Köp

Fakta

Plattformar
PC
Releasedatum
30 januari 2025
Speltid
Cirka 7 timmar
Svårighetsgrad
5/5 (uppskattat)
Spellägen
Endast en spelare
Svensk text
Nej
Steam Deck
Verifierad
Mikrotransaktioner
Nej

Vanliga frågor

Hur långt är The Headliners?
Cirka 7 timmar för att klara huvudhistorien.
Vilka plattformar finns The Headliners till?
The Headliners finns till PC.
Har The Headliners co-op?
Nej, The Headliners är bara för en spelare.
Finns The Headliners på ditt språk?
Inte bekräftat — kolla butikssidan för ditt språk.
Fungerar The Headliners på Steam Deck?
Verifierad
Vad kostar The Headliners?
7,79 € på Steam.

Spel som liknar The Headliners

Se alla spel som liknar The Headliners →

Forewarned

Online Co-Op · Horror · Co-op · Survival Horror · Multiplayer

Spelsida →

Escape the Backrooms

Horror · Online Co-Op · Multiplayer · Co-op · Survival Horror

Spelsida →

Zort

Online Co-Op · Horror · Funny · Co-op · Team-Based

Spelsida →

Backrooms: Escape Together

Online Co-Op · Horror · Co-op · Multiplayer · Survival Horror

Spelsida →

Devour

Online Co-Op · Horror · Multiplayer · Co-op · Survival Horror

Spelsida →

GTFO

Online Co-Op · Horror · Team-Based · Co-op · Survival Horror

Spelsida →