GameAvant

The Incident at Galley House

PC

IGDB

76%

6 betyg

Steam:

94%

4 102 recensioner

Tillgänglighet

Var du kan spela

Steam

20,49 €

Köp

Fakta

Plattformar
PC
Releasedatum
14 juli 2026
Svårighetsgrad
2/5 (uppskattat)
Spellägen
Endast en spelare
Svensk text
Nej
Steam Deck
Verifierad
Mikrotransaktioner
Nej

Vanliga frågor

Vilka plattformar finns The Incident at Galley House till?
The Incident at Galley House finns till PC.
Har The Incident at Galley House co-op?
Nej, The Incident at Galley House är bara för en spelare.
Finns The Incident at Galley House på ditt språk?
Inte bekräftat — kolla butikssidan för ditt språk.
Fungerar The Incident at Galley House på Steam Deck?
Verifierad
Vad kostar The Incident at Galley House?
20,49 € på Steam.

Spel som liknar The Incident at Galley House

Se alla spel som liknar The Incident at Galley House →

Return to Shironagasu Island

Visual Novel · Mystery · Detective · Horror · Adventure

Spelsida →

The Roottrees Are Dead

Detective · Mystery · Logic · Puzzle · Investigation

Spelsida →

Phoenix Wright: Ace Attorney - Trials and Tribulations

Detective · Visual Novel · Mystery · Puzzle · Story Rich

Spelsida →

Danganronpa 2: Goodbye Despair

Detective · Visual Novel · Mystery · Story Rich · Puzzle

Spelsida →

AI: The Somnium Files

Detective · Visual Novel · Mystery · Story Rich · Puzzle

Spelsida →

The White Door

Mystery · Detective · Visual Novel · Puzzle · Adventure

Spelsida →