GameAvant

The King of Fighters 2000

PlayStation · PC

IGDB

76%

44 betyg

Fakta

Plattformar
PlayStation · PC
Releasedatum
26 juli 2000
Spellägen
Co-op i soffan: upp till 2
Svensk text
Nej

Vanliga frågor

Vilka plattformar finns The King of Fighters 2000 till?
The King of Fighters 2000 finns till PlayStation · PC.
Har The King of Fighters 2000 co-op?
Ja — Co-op i soffan: upp till 2.
Finns The King of Fighters 2000 på ditt språk?
Inte bekräftat — kolla butikssidan för ditt språk.

Spel som liknar The King of Fighters 2000

Se alla spel som liknar The King of Fighters 2000 →

The King of Fighters 2001

ps2 classics · shared screen · Fighting · Arcade · digital distribution

Spelsida →

The King of Fighters XIII

shared screen · Fighting · Arcade · Split screen · Side view

Spelsida →

Real Bout Fatal Fury Special

shared screen · Fighting · Arcade · Side view · Action

Spelsida →

The King of Fighters '99: Millennium Battle

shared screen · Fighting · playstation network · digital distribution · Split screen

Spelsida →

Ape Escape 2

ps2 classics · playstation network · digital distribution · Fantasy · Action

Spelsida →

Pokkén Tournament DX

Fighting · Arcade · Side view · Action · Multiplayer

Spelsida →

Spela tillsammans

Samma soffa

Upp till 2 spelare

Kolla för din grupp