GameAvant

Spelprofil

Ticket to Earth

MobilePC

IGDB

81%

6 betyg

Steam:

89%

92 recensioner

Tillgänglighet

Var du kan spela

Steam

12,49 €

Köp

Fakta

Plattformar
Mobile · PC
Releasedatum
15 mars 2017
Svårighetsgrad
3/5 (uppskattat)
Spellägen
Endast en spelare
Svensk text
Nej
Steam Deck
Okänt
Mikrotransaktioner
Nej

Vanliga frågor

Vilka plattformar finns Ticket to Earth till?
Ticket to Earth finns till Mobile · PC.
Har Ticket to Earth co-op?
Nej, Ticket to Earth är bara för en spelare.
Finns Ticket to Earth på ditt språk?
Inte bekräftat — kolla butikssidan för ditt språk.
Fungerar Ticket to Earth på Steam Deck?
Okänt
Vad kostar Ticket to Earth?
12,49 € på Steam.

Spel som liknar Ticket to Earth

Se alla spel som liknar Ticket to Earth →

Always Sometimes Monsters

RPG · Drama · Indie · LGBTQ+ · Role-playing (RPG)

Spelsida →

Gorky 17

RPG · Tactical · Strategy · turn-based · Science fiction

Spelsida →

Knights of Pen and Paper II

RPG · Strategy · Turn-Based · Indie · Role-playing (RPG)

Spelsida →

The Banner Saga 2

RPG · Strategy · Tactical · Indie · Turn-Based

Spelsida →

The Banner Saga 3

Strategy · RPG · Tactical · Indie · Turn-Based

Spelsida →

Age of Wonders II: The Wizard's Throne

Strategy · RPG · Turn-Based · Role-playing (RPG) · Bird view / Isometric

Spelsida →