GameAvant

To the Moon

Xbox · PC · Mobile · PlayStation · Switch

IGDB

82%

475 betyg

Steam:

95%

69 549 recensioner

Tillgänglighet

Var du kan spela

Steam

9,75 €

Köp

Fakta

Plattformar
Xbox · PC · Mobile · PlayStation · Switch
Releasedatum
1 november 2011
Speltid
Cirka 4 timmar
Svårighetsgrad
2/5 (uppskattat)
Spellägen
Endast en spelare
Svensk text
Nej
Steam Deck
Spelbar
Mikrotransaktioner
Nej

Vanliga frågor

Hur långt är To the Moon?
Cirka 4 timmar för att klara huvudhistorien.
Vilka plattformar finns To the Moon till?
To the Moon finns till Xbox · PC · Mobile · PlayStation · Switch.
Har To the Moon co-op?
Nej, To the Moon är bara för en spelare.
Finns To the Moon på ditt språk?
Inte bekräftat — kolla butikssidan för ditt språk.
Fungerar To the Moon på Steam Deck?
Spelbar
Vad kostar To the Moon?
9,75 € på Steam.

Spel som liknar To the Moon

Se alla spel som liknar To the Moon →

Until Then

Emotional · Romance · Interactive Fiction · Story Rich · Pixel Graphics

Spelsida →

Finding Paradise

Emotional · Drama · Interactive Fiction · Story Rich · Romance

Spelsida →

Florence

Romance · Drama · Interactive Fiction · Story Rich · Indie

Spelsida →

Always Sometimes Monsters

Drama · Story Rich · Indie · Pixel Graphics · RPG

Spelsida →

Last Day of June

Drama · Story Rich · Romance · Great Soundtrack · Emotional

Spelsida →

South of the Circle

Romance · Emotional · Interactive Fiction · Drama · Point-and-click

Spelsida →