GameAvant

Yoshi's Crafted World

Switch

IGDB

78%

66 bedømmelser

Fakta

Platforme
Switch
Udgivelsesdato
29. marts 2019
Spilletid
Omkring 13 timer
Spiltilstande
Sofa-co-op: op til 2
Dansk tekst
Nej

Ofte stillede spørgsmål

Hvor langt er Yoshi's Crafted World?
Cirka 13 timer for at gennemføre hovedhistorien.
Hvilke platforme findes Yoshi's Crafted World til?
Yoshi's Crafted World findes til Switch.
Har Yoshi's Crafted World co-op?
Ja — Sofa-co-op: op til 2.
Findes Yoshi's Crafted World på dit sprog?
Ikke bekræftet — tjek butikssiden for dit sprog.

Spil der ligner Yoshi's Crafted World

Se alle spil der ligner Yoshi's Crafted World →

Super Mario World 2: Yoshi's Island

yoshi · dinosaurs · Platform · side-scrolling · Side view

Spilside →

Star Fox

animal protagonists · Co-operative · Single player

Spilside →

Yoshi's Island DS

yoshi · Platform · dinosaurs · side-scrolling · Side view

Spilside →

LittleBigPlanet PS Vita

Platform · Co-operative · Side view · Single player

Spilside →

The Lost World: Jurassic Park

dinosaurs · Platform · Side view · Action · Single player

Spilside →

Sonic Rush Adventure

Platform · Side view · Action · Single player

Spilside →

Spil sammen

Samme sofa

Op til 2 spillere

Tjek det for din gruppe