GameAvant

Nubby's Number Factory

Mobile · PC

IGDB

70%

11 betyg

Steam:

97%

18 138 recensioner

Tillgänglighet

Var du kan spela

Steam

4,99 €

Köp

Fakta

Plattformar
Mobile · PC
Releasedatum
7 mars 2025
Speltid
Cirka 2 timmar
Svårighetsgrad
2/5 (uppskattat)
Spellägen
Endast en spelare
Svensk text
Nej
Steam Deck
Spelbar
Mikrotransaktioner
Nej

Vanliga frågor

Hur långt är Nubby's Number Factory?
Cirka 2 timmar för att klara huvudhistorien.
Vilka plattformar finns Nubby's Number Factory till?
Nubby's Number Factory finns till Mobile · PC.
Har Nubby's Number Factory co-op?
Nej, Nubby's Number Factory är bara för en spelare.
Finns Nubby's Number Factory på ditt språk?
Inte bekräftat — kolla butikssidan för ditt språk.
Fungerar Nubby's Number Factory på Steam Deck?
Spelbar
Vad kostar Nubby's Number Factory?
4,99 € på Steam.

Spel som liknar Nubby's Number Factory

Se alla spel som liknar Nubby's Number Factory →

Cloverpit

Roguelike · Gambling · Surreal · Psychological Horror · Strategy

Spelsida →

Dungeon Clawler

Roguelike · Deckbuilding · Arcade · Gambling · Strategy

Spelsida →

Slay the Spire II

Roguelike · Deckbuilding · Strategy · Roguelite · Mouse Only

Spelsida →

Peglin

Deckbuilding · Roguelike · Strategy · Roguelite · Arcade

Spelsida →

Rogue Legacy

Roguelike · Comedy · Addictive · Arcade · Puzzle

Spelsida →

Balatro

Roguelike · Deckbuilding · Strategy · Arcade · Roguelite

Spelsida →